Bulmacalar

Kolay, Zor keyifle çözeceğiniz bulmacalar için tıklayın.

Sesli Hikayeler

Hikayeleri okurken aynı zamanda dinleyebilirsiniz.

Fıkralar

Fıkralar

 • YILDIZLAR (YENİ)

  Öğretmen, sınıfta gökyüzü ile ilgili bir yazı okudu. Sonra bu yazıyla ilgili çocuklara soru sordu: - Ayşe, bana bildiğin yıldızları sayar mısın? Ayşe düşünmeden yanıtladı: - Pop yıldızları, spor yıldızları, sinema yıldızları...

  Devamı için tıklayın
 • SADIK (YENİ)

  Bir müşteri evcil hayvan dükkânına girer ve: - Köpeği satın almak istiyorum ama sadık mıdır? Satıcı: - Elbette sadıktır, size bu konuda yüzde 100 garanti verebilirim. Müşteri: - Nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz? Satıcı: Şu güne kadar 5 kere sattım. Her seferinde de geri geldi.

  Devamı için tıklayın
 • Adres Tarifi (YENİ)

  Evini kaybeden küçük çocuğa polisler sorar: -Yavrum senin evin nerede? -Parkın karşısında! -Peki park nerede? -Evin karşısında :)

  Devamı için tıklayın
 • Helikopter (YENİ)

  Temel iş gezisi için helikoptere biner, Helikopter yükseldikçe hava soğur ve Temel üşümeye başlar. Pilota seslenir: -Uy! Üşüdüm da şu tepedeki vantilatörü kapatın! :)

  Devamı için tıklayın
 • KAVUK (Yeni)

  Nasreddin hocaya bir mektup gelmiş. Mektup arapçaymış. Mektupu ez çevirmiş düz çevirmiş okuyamamış. Yoldan geçen birine sormuş: – Yahu şu mektubu okuyuversene! Adamda okuyamamış. Bir kaç kişiye daha sormuş onlarda okuyamamış. Daha sonra birine sormuş: – Ne yazıyo burda? Adamda bilememiş. Hocaya demişki: – Yaşından başından utan çok bilirim diye kavukla gezersin sonrada bi mektup bile okuyamassın yuh sana Hocada sinirlenmiş: – Çok biliyosan al bu kavuğu tak kafana hoca ol sen oku bakalım demiş.

  Devamı için tıklayın
 • PAZARLIK (YENİ)

  Öğretmen öğrencisine sormuş: -Oğlum, 6 kere 6 ne yapar? -39 yapar hocam. Öğretmen -Otur, sıfır! Yanındaki arkadaşı çocuğa sormuş: - Bildiğin halde niye 39 dedin? Çocuk: - Ben pazarlık yapacaktım hoca anlamadı.

  Devamı için tıklayın
 • Bir Koyun Daha (YENİ)

  Öğretmeni Eda'ya sordu: -Bana ot yiyen hayvanlardan birini söyler misin? -Koyun. -Başka? -Bir Koyun daha :)

  Devamı için tıklayın
 • Saf mısın?(YENİ)

  Gazete satıcısı tuttuğu köşeden bağırıyordu: -İkinci baskııı.. yüz bin liraa.. ikinci baskı yüz bin lira.. Birisi parayı ödedi, gazeteyi alıp gitti ve biraz sonra geri dönüp, söylenmeye başladı: -Niye yalan söylüyorsun? yüz bin liraya sattığın gazetenin üzerinde “fiyatı elli bin liradır” yazıyor. Gazete satıcısı, pişkin: -Amaan amca! Sen gazetenin her yazdığına inanacak kadar saf mısın?

  Devamı için tıklayın
 • Arsa (YENİ)

  Bir gün evden çıkıp pazara gitmek isteyen bir adam pazara gider ve alışverişini yapar. Tam eve gelmek üzereyken evinin yanında kalabalık görür ve şaşırarak eve doğru gelmeye başlar. Komşuları teselli etmek için adamın yanına gelerek evin yandı üzülme felan diyince, adam ben üzülmüyorum çok şükür arsama bir şey olmadı der :))))

  Devamı için tıklayın
 • Temel ile Tilki

  Bir gün temel avcılar kahvesinde bir macerasını anlatır ve tabi bu macerada o kadar abartı vardır ki pek kimsede inanmaz. Aralarından biri çıkar ve; -Temel, tamam sen tilki öldürdün fakat şöyle düşünelim. Diyelim şuanda karşına tilki çıkarsa ne yaparsın. Temel ; Çeker silahumu vururum der. Adam; -Peki silahın yoksa ne yaparsın, -Çıkarır bıcağımla doğrarım der, Adam; -Peki bıçakta yoksa, -O zaman sopayla vururum der, Adam; -Peki sopa da yoksa ne yapacaksın o zaman Temel ise döner...

  Devamı için tıklayın
 • Tarih Dersi (YENİ)

  Ali okulda karnesini almış eve doğru gider. Zile basar ve babası açar. -Hoş geldin evlat -Hoş bulduk baba. -Karnemi aldım.. -Hmm göster öyleyse: -Bu ne evlat tarih dersinden bir almışsın? -Ee napiyim baba hep ben doğmadan önceki şeyleri soruyorlar :)

  Devamı için tıklayın
 • Tiren Fıkrası (YENİ)

  Trabzon’da demir yolu inşasında her şey tamamlanır fakat, son esnada çıkan bir aksilik üzerine tiren yolunu az yukarıdan geçirmek zorunda kalan mühendisler, araştırmaları sonucu üstlerde bulunan yaşlı bir adamın evinin içinden geçmek zorunda olduğunu görerek gelip kendisi ile konuşmak isterler. Kapıyı çalarak içeri girerler ve yaşlı adama: -Bey amca biz tiren yolu inşa ediyoruz ve bu yol tam senin evinin içinden geçecek bu yüzden bir çare bulmamız lazım Yaşlı adam ayağa kalkarak: -He yani her tiren gelişi...

  Devamı için tıklayın
 • KAZA (YENİ)

  Bir araba yaşlı teyzeye çarpınca şoför bağırmış: - Suç sende ben 20 yıllık şoförüm! Yaşlı teyze karşılık vermiş: - A be evladım! Ben de 80 yıllık yayayım!

  Devamı için tıklayın
 • Yazı (YENİ)

  Küçük Temel’in yazı defterinde bir satır bile yazı yokmuş. Babası Temel’e sormuş: - Niye yazılar yok? Küçük Temel cevap vermiş: - Baba, ben öğretmenimin yazdıklarını deftere geçiriyorum ama öğretmen tahtayı silince ben de siliyorum.

  Devamı için tıklayın
 • Ses (Yeni)

  Nasreddin Hoca, kırda sesinin yettiğince bağırarak şarkı söylüyor ve olanca hızıyla koşuyormuş. Bu durumu gören birkaç kişi, Hoca’ya bir şey olduğunu düşünerek yanına yaklaşıp sormuşlar: - Ne oldu sana Hoca Efendi? Bu ne iştir? Hoca, koşmasını sürdürerek: - Sesimin nerelere kadar gittiğini merak ettim de onun için arkasından koşuyorum...

  Devamı için tıklayın